XVII Edycja Gminnego Konkursu „ Uzależnienia zabierają młodość”

Dnia 21 maja 2015r. odbył się w naszej szkole XVII Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach oraz o niebezpieczeństwie wirusa HIV i choroby AIDS. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Uzależnienia zabierają młodość”. Organizatorami konkursu byli Gmina Pionki, Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Publiczny Zespół Szkół w Jedlni, w którym odbył się tegoroczny finał.

W finale konkursu wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Pionki. Drużyny zostały wyłonione podczas eliminacji szkolnych przeprowadzonych zgodnie z regulaminem konkursu oraz przy wykorzystaniu pytań nadesłanych przez p. Wandę Jeszka – Koordynatora ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły w składzie: Olga Wróbel, Milena Połosa i Agata Nowak (gimnazjum) oraz Karolina Rusek, Jakub Jędrzejczyk i Magdalena Kiraga (szkoła podstawowa). Gratulujemy reprezentacjom szkół sukcesów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Gminę Pionki oraz pamiątkowe dyplomy.

Również nasza szkoła w ramach podziękowań za piękną organizację konkursu otrzymała na ręce Pani Dyrektor laptop od Gminy Pionki oraz upominki rzeczowe od Starostwa Powiatowego.

Finał konkursu uświetnił swoją obecnością wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz. Koncert muzyczny „Powiedz nie!” w jego wykonaniu zmusił nas wszystkich do myślenia i pozostawił niezatarty ślad w naszych umysłach. Taki program jest bardzo dobrą formą profilaktyki dla młodych ludzi. Na zakończenie finału mogliśmy zaś obejrzeć występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Młodzieżowego Zespołu Tanecznego, w skład których wchodzą uczniowie PG i PSP w Jedlni.

Pani Dyrektor szkoły podziękowała za zaangażowanie w organizację XVII Finału Gminnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach p. Wicedyrektor Dorocie Jelińskiej, p. Katarzynie Nowak, p. Justynie Mich, p. Robertowi Lubczyńskiemu, p Marcie Rusek, p. Grzegorzowi Amanowiczowi oraz wszystkim innym zaangażowanym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Tekst: Justyna Mich

Zdjęcia: Zuzanna Drela, Julia Kozera,Milena Kuczkowska, Adrianna Machnio,