You are currently viewing Spotkanie i warsztaty z panią Jolantą Falkiewicz

Spotkanie i warsztaty z panią Jolantą Falkiewicz

2018 warsztaty 0002W dniu 07.03. br. uczniowie klasy IVa i ich rodzice uczestniczyli w niecodziennej lekcji regionalizmu i warsztatach poświęconych wykonywaniu ozdób wielkanocnych.
Gościem była pani Jolanta Falkiewicz – twórczyni ludowa z Radomia. Opowiadała ona o zwyczajach i tradycjach świąt wielkanocnych w naszym regionie i o tym, jak wytwory z bibuły i papieru stały się jej pasją. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się tym opowieściom. Chcąc podzielić się swoimi zainteresowaniami, pani Jola zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnej pracy.2018 warsztaty 0006

Z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem pani Joli, wszyscy wykonywali ozdoby wielkanocne. Wśród prac znalazły się kwiaty z piór, kurczaczki, zajączki z papieru i kwiaty z bibuły.

Wszystkie te wytwory będą wystawione w czasie kiermaszu świątecznego, który odbędzie się 21.03. br. (środa) w godzinach 10.35 – 14.30 w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia i zakupu prac.

Tekst i zdjęcia: Monika Błędowska

Galeria zdjęć – klik