You are currently viewing Dzień dobry, szkoło. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Dzień dobry, szkoło. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

W poniedziałek, 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny.Zanim spotkaliśmy się w szkolnych murach w  gronie koleżanek i kolegów, wzięliśmy udział we Mszy św.w parafialnym kościele, prosząc o dary Ducha Świętego.

Na inaugurację oprócz uczniów i nauczycieli licznie przybyli rodzice. Dyrektor szkoły p. Grzegorz Amanowicz  serdecznie powitał zebranych. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Z racji przypadającej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej delegacja uczniów wraz z opiekunem (p.Renatą Pająk) udała się na nowy cmentarz, by złożyć wiązankę na mogile junaków, a wszyscy zgromadzeni na placu szkolnym minutą ciszy oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny. W dalszej części uroczystości pan Dyrektor przedstawił nowych nauczycieli, zapoznał uczniów z przydziałem wychowawstw oraz zaprosił na spotkania z wychowawcami.

U progu nowego roku życzymy wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i samych dobrych ocen.

Tekst: Małgorzata Brodowska.

Zdjęcia: Daria Lipka, Julia Rutka