You are currently viewing „Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

15 października 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, ks. kan. Janusz Smerda oraz rodzice.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Amanowicz, witając wszystkich zgromadzonych gości, kierując podziękowania do obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników szkoły, życząc wszystkim radości w życiu codziennym i wielu sukcesów w pracy zawodowej. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, życząc wszystkim pracownikom szkoły wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Do życzeń dołączyli się rodzice. Kolejnym punktem programu była krótka inscenizacja.

Uczniowie kl. VIa oraz IVb, pod opieką pań Małgorzaty Gonciarz, Marty Rusek oraz Małgorzaty Wrony przygotowali uroczystą akademię. Wierszem i piosenką mali artyści podziękowali za pracę i trud włożony w wychowanie nowych pokoleń. Widowni bardzo spodobały się występy kolegów, nagrodzili je gromkimi brawami.

W drugiej części uroczystości dwudziestu czterech nowych uczniów uczestniczyło w akcie ślubowania. Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Amanowicz dokonał ceremonii pasowania dotykając dużym ołówkiem jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni”. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

To był bardzo miły dzień.

Zdjęcia: Kamila Hyży, Karolina Kowalska, Karolina Rusek.

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/105597228932295714170/albumid/6612639520904233969?alt=rss&kind=photo” ]