You are currently viewing 2019.Jedlnia gospodarzem OTWP.

2019.Jedlnia gospodarzem OTWP.

Każdego roku inna szkoła jest gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej. W tym roku nasza szkoła dostąpiła tego zaszczytu i 7.03. 2019r.  gościliśmy przedstawicieli   zawodowej  i ochotniczej Straży Pożarnej , władz samorządowych. Wśród gości byli: radna powiatu Katarzyna Konopska, dowódca Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej 4 w Pionkach młodszy brygadier  Grzegorz Wikaliński,  prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Tomasz Kęska, komendant Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Kapusta, rzecznik Radomskiej Straży Pożarnej kapitan Konrad Neska, wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Gonciarz, radni Tomasz Wojciech Wróbel, Konrad Dąbrowski, Sławomir Słomka, kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Małgorzata Warchoł, dyrektorzy gminnych szkół, ks. proboszcz Janusz Smerda, prezes, naczelnik i strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Jedlni  oraz rodzice.

Pierwsza część uroczystości to  gminne eliminacje konkursowe.

W konkursie uczestniczyło 33 uczniów  ze szkół w gminie.

W tym roku zmagania polegały  na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii wiekowej szkoły podstawowe- klasy I –VI- wzięło udział 12 uczniów   i 21  uczniów w drugiej kategorii klasy VII-VIII  i  gimnazjaliści Część druga to przedstawienie przygotowane przez członków Koła Teatralnego pod  kierunkiem  p. Małgorzaty Brodowskiej, p. Roberta Lubczyńskiego i p. Małgorzaty Wrony.  Uczniowie przedstawili scenki dotyczące pracy strażaków, właściwego zachowania się w czasie niebezpieczeństwa, przyczyn pożarów, a członkowie orkiestry Boni Angeli i  chór szkolny wykonali strażackie  szlagiery  z minionych lat.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród uczestnikom indywidualnym i drużynom szkolnym .

W drugiej kategorii wiekowej najwięcej punktów uzyskała uczennica naszej szkoły Aleksandra Siczek i zakwalifikowała się do  etapu powiatowego, a jej drużyna zajęła II miejsce.

Zdjęcia: Jakub Jaroszek, Karolina Rusek.

Pełna galeria zdjęć dostępna w linku – klik.