Wizyta teatrzyku Kamishibai

2018 teatrzyk 0001W marcu 2018 r. Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filia Pionki odwiedziły z teatrzykiem Kamishibai dzieci z Oddziałów Przedszkolnych OA, OB ,OC Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni.
Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.2018 teatrzyk 0003Na spotkaniu dzieci wysłuchały opowiadania „Rowerek Walentynki”. Następnie otrzymały specjalnie przygotowane kartki z obrazkami do pokolorowania. Wszyscy miło spędzili czas.
Dziękujemy za spotkanie Pani Grażynie Dąbkowskiej i Pani Marzenie Szulikowskiej.

Galeria zdjęć - klik.